Kronospan i Adamietz – nowy kontrakt, nowe miejsca pracy

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Strzelec Opolskich i sąsiednich miejscowości. W regionie już niebawem przybędzie prawie pół tysiąca nowych miejsc pracy!

A to wszystko dzięki temu, że dwa największe zakłady w regionie – Kronospan i Adamietz, podpisały wielomilionowy kontrakt na budowę kilkunastu hal stalowych w Holandii i Belgii. By jednak móc zrealizować to olbrzymie zamówienie, niezbędna okazała się rozbudowa istniejących zakładów. Przybędzie kilka nowych hal produkcyjnych, mających zapewnić odpowiednie moce produkcyjne dla tego intratnego kontraktu.

Nowe miejsca pracy

Do budowy po jednej nowej hali dla Kronospan i Adamietz zatrudnionych zostanie ok. 80 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2015. Po tym czasie obie firmy zaczną wypełniać swoje zobowiązania względem zagranicznych kontrahentów. Oznacza to około 420 kolejnych nowych miejsc pracy. Długość kontraktu to 5 lat, przy czym jeśli klienci będą zadowoleni ze współpracy, nie wykluczają kolejnych, jeszcze większych zamówień.

Praca w Kronospan i praca w Adamietz

Na jakie stanowiska będzie prowadzona rekrutacja w obu zakładach? Będą to prace przy linii produkcyjnej, na magazynie oraz przy sortowaniu. Specjalnie wyłoniona grupa najlepszych pracowników, będzie mogła podjąć pracę przy montażu hal i poszycia na terenie Belgii i Holandii. Będzie się to wiązało z około półroczną delegacją zagraniczną. To z kolei przełoży się na bardzo atrakcyjne zarobki. Jest więc o co się bić.

Warunki pracy

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli obu firm, rekrutacja będzie przeprowadzana przy pomocy firmy zewnętrznej. Osoby, które pozytywnie przejdą wszystkie etapy będą mogły podpisać umowę o pracę na czas określony. Pierwsza umowa to 1 rok, kolejna 4 lata. Praca będzie realizowana w 3 zmianowym systemie, przez 6 dni w tygodniu. Obie firmy nie wykluczają zorganizowania firmowych dojazdów do pracy. Zależy to jednak od ilości pracowników z dalej położonych miejscowości.

Podsumowanie

Serce rośnie, kiedy słyszy się takie pozytywne wiadomości. Dobrze wiedzieć że w naszym regionie istnieją tak prężne firmy, cenione również za granicą. Skorzystają na tym wszyscy, a najbardziej mieszkańcy Strzelec Opolskich. Tak duża liczba nowych miejsc pracy nie pojawiła się tu od kilku dekad.